RG LIDER - Hurtowania fajerwerków, pokazy pirotechniczne, pirotechnika profesjonalna - Domieszki do betonu / Flux - 2
RGLIDER
KATEGORIE Domieszki do betonu / Flux - 2

Flux-2 - uniwersalny plastyfikator do barwionych betonów i zapraw.

Flux-2 jest uniwersalnym plastyfikatorem stosowanym w budownictwie do wytwarzania betonów i wylewek cementowych.

 

 


Zastosowanie:

  • do silnego uplastycznienia i poprawy urabialności betonu barwionego przy zmniejszeniu ilości wody zarobowej pow. 18%
  • do wytwarzania barwionych betonów towarowych , wszystkich klas do wytwarzania kolorowej galanterii betonowej takiej jak : kostka brukowa , płyty kanałowe , chodnikowe , ściany oporowe, dochówki cementowe , beton matrycowany
  • do wykonywania wylewek ułatwiając ich poziomowanie ,w tym do wylewek przy ogrzewaniu podłogowym


Właściwości fizyczne materiałów wykonanych z użyciem Flux-2 :

Flux-2 utrzymując właściwą ilość wody w barwionej mieszance betonowej zapobiega jej przedozowaniu. Dzięki tej właściwości przy wypełnianiu form betonem i zawibrowaniu ich na powierzchni nie pojawia się woda . W trakcie mieszania w masie betonowej powstają pęcherzyki powietrza, podczas hydratacji krystalizują się i przecinają kapilary pionowe tak niepożądane w strukturze betonu.Te i inne zjawiska powodują wzrost wytrzymałość betonów i zapraw cementowych na zginanie i ściskanie o co najmniej 30% w porównaniu z betonem kontrolnym.

Dodatek zapobiega również przyklejaniu się betonu do stempli. Doskonałe uplastycznienie mieszanek ułatwia rozprowadzanie masy w robotach betoniarskich. W każdym elemencie wykonanym z dodatkiem superplastyfikatora uzyskuje się wysokie zagęszczenie mieszanki oraz gładką i jednorodną powierzchnię Beton i zaprawy wykonane przy użyciu Flux-2 są mrozoodporne i mało nasiąkliwe. Flux-2 bardzo ułatwia pompowanie i przelewanie betonu. Zmniejsza do minimum wycie zbiornika betoniarki i pomp Utrwala barwę mieszanki betonowej.


Właściwości chemiczne:

Flux-2 jest substancją zwilżającą zmniejszającą napięcie powierzchniowe ,ekologicznie czystą , nie powoduje podrażnień alergicznych w kontakcie ze skórą. Jest substancją czynną , łatwo penetrującą. Nie powoduje zabrudzeń na skórze i ubraniach. Przy zabrudzeniu spłukać wodą.


Sposób użycia:

Preparat dodajemy bezpośrednio do wody zarobowej w zależności od stosowanej technologii w ilości od 0,3% do 0,6% w stosunku do użytego cementu.
Przykład: na 100 kg cementu do wody zarobowej dodajemy od 0,3 do 0,6 litra preparatu.


Bezpieczeństwo pracy:

Flux-2 jest substancją ekologicznie czystą , nie toksyczną , nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.


Opakowania:

Flux-2 jest pakowany w kanistry 2 kg , 5 kg , beczki 50 kg , 200 kg oraz kontenery 1000 kg.
Przechowywać w temperaturze 5 - 25 oC .
Nie zamrażać.


Dane techniczne:

Barwa biała
Stan skupienia - ciecz
Temperatura krzepnięcia - -20 °C
Wskaźnik ph w temp 20 °C - 5,8 -7,8
Substancja niepalna
Temperatura przechowywania 5- 25 °C
Trwałość 1 rok


copyright © Rglider
Realizacja: Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe, pozycjonowanie, programowanie, przezentacje multimedialne, białystok, warszawa, hosting, Strony www, internetowe