RG LIDER - Hurtowania fajerwerków, pokazy pirotechniczne, pirotechnika profesjonalna - Domieszki do betonu / Flux-1
RGLIDER
KATEGORIE Domieszki do betonu / Flux-1
Flux-1

Flux-1 - uniwersalny plastyfikator do betonów i zapraw.

Flux-1 jest uniwersalnym plastyfikatorem stosowanym w budownictwie do wytwarzania betonów, zapraw i wylewek cementowych ułatwiających poziomowanie.


 


Zastosowanie :

  • do uplastycznienia i poprawy urabialności betonu przy zmniejszeniu ilości wody zarobowej pow. 18%
  • do wytwarzania galanterii betonowej takiej jak : kostka brukowa , płyty kanałowe , chodnikowe , drogowe ,itp.
  • do wykonywania wylewek podłogowych ułatwiając rozprowadzanie i poziomowanie, nieodzowny przy ogrzewaniu podłogowym .


Właściwości  betonów wykonanych z użyciem Flux-1:

Flux-1 utrzymując właściwą ilość wody w mieszance betonowej zapobiega jej przedozowaniu , poprzez silne uplastycznienie ograniczamy znacznie ilość wody zarobowej. Dzięki tej właściwości przy wypełnianiu form betonem i zawibrowaniu na powierzchni nie pojawia się woda. W trakcie mieszania pojawiają się w mieszance drobne pęcherzyki powietrza, które po procesie hydratacji skrystalizowane przerywają kapilary pionowe tak szkodliwe w stwardniałym betonie.

Te i wiele innych pozytywnych właściwości Flux-1 powodują znaczny wzrost wytrzymałości betonu na zginanie i ściskanie o co najmniej 30% w stosunku do betonu kontrolnego. Plastyfikator zapobiega przyklejaniu się betonu do stempli. Formy, w których następuje kształtowanie materiału nie trzeba dodatkowo smarować. Doskonałe uplastycznienie mieszanek ułatwia rozprowadzanie masy w robotach betoniarskich .

W każdym elemencie wykonanym z dodatkiem plastyfikatora uzyskuje się wysokie zagęszczenie mieszanki oraz gładką i jednorodną powierzchnię. Beton i zaprawy wykonane przy użyciu Flux-1 są mrozoodporne i mało nasiąkliwe. Flux-1 bardzo ułatwia pompowanie i przelewanie betonu. Zmniejsza do minimum wycie zbiornika betoniarki i pomp. Nie zmienia barwy mieszanki betonowej.


Właściwości chemiczne:

Flux-1 jest substancją zwilżającą , redukującą napięcie powierzchniowe, ekologicznie czystą nie powoduje podrażnień alergicznych w kontakcie ze skórą. Jest substancją czynną , łatwo penetrującą. Nie powoduje zabrudzeń na skórze i ubraniach.


Sposób użycia:

Plastyfikator Flux-1 należy dodawać do wody zarobowej lub bezpośrednio do mieszanki betonowej - bardziej urabiając.
Przykład stosowania: na 100kg użytego cementu do wody zarobowej dodajemy 0,3 l do 0,6 płynu


Bezpieczeństwo pracy:

Flux-1 jest substancją nie toksyczną i nie palną. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy. W przypadku kontaktu preparatu z oczami lub ustami przemyć czystą wodą.


Opakowania i magazynowanie:

Flux-1 jest pakowany w kanistry 2, 5,10 l  oraz beczki 200 i kontenery 1000 l. Przechowywać
w temperaturze 2 - 25 °C . Nie zamrażać.
Trwałość 1 rok od daty produkcji.


Dane techniczne:

  • Stan skupienia - ciecz
  • Barwa - bezbarwna
  • Temperatura zamarzania -2°C 
  • Maksymalne zalecane dozowanie  0,6 %

copyright © Rglider
Realizacja: Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe, pozycjonowanie, programowanie, przezentacje multimedialne, białystok, warszawa, hosting, Strony www, internetowe